Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury Marty Rajchert Wołomin 27 – 28 kwietnia 2024

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora

Miejskiego Domu Kultury Marty Rajchert

Wołomin 27 – 28 kwietnia 2024

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury Marty Rajchert odbył się dniach 27 - 28.04.2024 r. w sali teatralnej i w salach klubowych przy ul. Mariańskiej w Wołominie. Organizatorem turnieju był Miejski Dom Kultury. Patronat medialny sprawowało Radio FAMA Wołomin 94,7 FM.

Celem turnieju była  popularyzacja gry w szachy jako jednej z form spędzania czasu wolnego oraz dyscypliny sportowej, podwyższanie kwalifikacji szachowych wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację.

W turnieju uczestniczyło 200 zawodników w dwóch grupach wiekowych.

Szkołę Podstawową im. Fryderyka Chopina w Starym Grabiu reprezentowało

8 uczniów plus 1 absolwent.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Leśniakowiźnie reprezentowało 7 uczniów.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, w których tempo gry dla zawodnika wynosiło 30 minut (runda 60 min), natomiast w grupie starszej tempo gry dla zawodnika wynosiło 60 minut (runda 120 min). O kolejności miejsc decydowała suma zdobytych dużych punktów (tzw. meczowych: wygranie meczu – 2p.,remis -1p., przegrana -0p.), a w przypadku jej równości kolejno: suma punktów małych na wszystkich szachownicach (wygrana 1p., remis 0,5p., przegrana -0p.),wartościowanie pełne Buchholza, wynik bezpośredniego spotkania, losowanie.

Turniej prowadził Sędzia Główny Marcin Śliwiński oraz sędziowie: Mateusz Staroszczyk, Aneta Szewczak i Małgorzata Zalewska.

Wyniki turnieju zawodników grupy V i IV kategorii szachowej:

1 miejsce Jakub Wieczorek – zdobył IV kategorię szachową
3 miejsce Mikołaj Zych – zdobył IV kategorię szachową
8 miejsce Gracjan Lubiak – zdobył IV kategorię szachową
9 miejsce Kacper Przywoźny – zdobył IV kategorię szachową
12 miejsce Błażej Wawrzeńczyk – zdobył IV kategorię szachową
16 miejsce Alan Kupiec – zdobył IV kategorię szachową
19 miejsce Aleksander Roguski
21 miejsce Mikołaj Sawicki – zdobył V kategorię szachową
29 miejsce Mikołaj Magierek
47 miejsce Michał Pokrzywnicki
52 miejsce Klara Jabłecka – zdobyła V kategorię szachową

Wyniki turnieju zawodników grupy na III, II i I kategorię szachową  są następujące:
19 miejsce Alicja Kalata
43 miejsce Dawid Opaliński
60 miejsce Piotr Kowalczyk
62 miejsce Błażej Słabczyński
73 miejsce Filip Słabczyński

W tej grupie brało udział 74 zawodników.

Wszystkie wyniki można zobaczyć na : http://www.chessarbiter.com/

Zwycięzców nagrodzono pucharami i  medalami. Wszystkim uczestnikom za udział w turnieju wręczono pamiątkowe upominki.

Pani Marta Rajchert Dyrektor Miejskiego Domu Kultury podziękowała uczestnikom za sportową rywalizację i pogratulowała osiągniętych wyników. Słowa podziękowania  skierowała do rodziców zawodników, a także do sędziego turnieju pana Marcina Śliwińskiego za profesjonalizm i poświęcony czas.

Opracował Zbigniew Wilczyński

Foto Paweł Lubiak, Wioletta Wieczorek

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć w naszej galerii na stronie internetowej szkoły.